Aktualności

W wakacje - „nie daj się ustrzelić złodziejowi!”

Data publikacji 03.08.2016

Znając podstawowe zasady ostrożności można zminimalizować ryzyko kradzieży. Dlatego policjanci z koszalińskiej komendy stale przypominają o nich w miejscowościach nadmorskich, przekazując turystom kartki pocztowe, by ustrzec ich przed złodziejami.

Program profilaktyczny o nazwie „Nie daj się ustrzelić złodziejowi!” napisany został przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie głównie pod kątem kradzieży, które mają miejsce w okresie letnim. W swoim założeniu ma on na celu szeroko rozumianą edukację w zakresie przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętanie o nich w wielu przypadkach pozwala uniknąć przykrego zdarzenia jakim jest utrata wartościowych rzeczy. Nie bez znaczenia jest więc to, że policjanci z koszalińskiej komendy odwiedzają wypoczywających na naszym terenie wczasowiczów, gdyż to głównie oni stają się ofiarą złodzieja, ale niestety także swojej bezmyślności.

W ramach wspomnianej kampanii policjanci w miejscowościach nadmorskich przypominali wypoczywającym o zamykaniu okien i drzwi w trakcie nieobecności w pokoju, pilnowaniu wartościowych przedmiotów oraz unikaniu sztucznego tłumu, który lubią wykorzystywać złodzieje.

Każdy turysta otrzymał kartkę pocztową z życzeniami bezpiecznych wakacji. Na widokówce umieszczono plakat kampanii obrazujący metody działania sprawców.

Podobne materiały profilaktyczne będą trafiały do odpoczywających nad morzem przez całe wakacje.

 

 

 

mł. asp. Monika Kosiec

Powrót na górę strony