W wakacje - „nie daj się ustrzelić złodziejowi!” - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

W wakacje - „nie daj się ustrzelić złodziejowi!”

Data publikacji 03.08.2016

Znając podstawowe zasady ostrożności można zminimalizować ryzyko kradzieży. Dlatego policjanci z koszalińskiej komendy stale przypominają o nich w miejscowościach nadmorskich, przekazując turystom kartki pocztowe, by ustrzec ich przed złodziejami.

Program profilaktyczny o nazwie „Nie daj się ustrzelić złodziejowi!” napisany został przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie głównie pod kątem kradzieży, które mają miejsce w okresie letnim. W swoim założeniu ma on na celu szeroko rozumianą edukację w zakresie przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętanie o nich w wielu przypadkach pozwala uniknąć przykrego zdarzenia jakim jest utrata wartościowych rzeczy. Nie bez znaczenia jest więc to, że policjanci z koszalińskiej komendy odwiedzają wypoczywających na naszym terenie wczasowiczów, gdyż to głównie oni stają się ofiarą złodzieja, ale niestety także swojej bezmyślności.

W ramach wspomnianej kampanii policjanci w miejscowościach nadmorskich przypominali wypoczywającym o zamykaniu okien i drzwi w trakcie nieobecności w pokoju, pilnowaniu wartościowych przedmiotów oraz unikaniu sztucznego tłumu, który lubią wykorzystywać złodzieje.

Każdy turysta otrzymał kartkę pocztową z życzeniami bezpiecznych wakacji. Na widokówce umieszczono plakat kampanii obrazujący metody działania sprawców.

Podobne materiały profilaktyczne będą trafiały do odpoczywających nad morzem przez całe wakacje.

 

 

 

mł. asp. Monika Kosiec