Aktualności

Usłyszał zarzut paserstwa i został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci z Wałcza zatrzymali 60-letniego kierującego, który uciekał chcąc uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało powodem niezatrzymania się i podjęcia próby ucieczki było prowadzenie pojazdu pochodzącego z kradzieży.

Mężczyzna jechał fiatem Ducato od strony Niemiec, a dalej drogą K 22 w kierunku Wałcza. Znajdujące się na terenie miasta auto policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej. Niestety kierujący nie zareagował na wysyłane przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania się i kontynuował jazdę. Uciekał ulicami Wałcza, gdzie w konsekwencji wjechał autem do jeziora Raduń. Wybiegł z auta, jednak w podjętym przez policjantów pościgu został szybko zatrzymany.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego pojazdu, a fiat wartości ponad 94 tys. zł. pochodził z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec. 60-letni paser został zatrzymany, a postanowieniem Sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Paserstwo - to zachowanie, polegające na kupowaniu, przechowywaniu lub pomocy w sprzedaży lub ukryciu rzeczy, która została uzyskana za pomocą przestępstwa, najczęściej kradzieży. Za popełnione czyny podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • auto wjechało do jeziora
Powrót na górę strony