Aktualności

Policjant Ruchu Drogowego 2023

Data publikacji 11.05.2023

W dniach 9 - 10 maja 2023 roku w Koszalinie i Unieściu odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, które przeprowadził Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie.

Do współzawodnictwa na szczeblu wojewódzkim przystąpiło 22 policjantów ruchu drogowego. Wojewódzki finał konkursu obejmował 6 następujących konkurencji:

  • strzelanie z broni służbowej,
  • kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu,
  • jazda sprawnościowa samochodem,
  • jazda sprawnościowa motocyklem,
  • test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  • test wiedzy i sprawdzian praktyczny z udzielania pierwszej pomocy.

Głównym celem tego od lat przeprowadzanego konkursu jest wyłonienie najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego, ale również przybliżenie społeczeństwu pracy policjanta ruchu drogowego.

W zakończonych eliminacjach wojewódzkich laureatami zostali:

I miejsce - mł. asp. Wojciech Borek z KPP w Gryficach

II miejsce - sierż. sztab. Michał Kaźmierczak z KMP w Szczecinie

III miejsce - st. sierż. Dawid Adamski z KPP w Kołobrzegu

Dwóch najlepszych policjantów awansowało do finału ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” i reprezentować będą garnizon zachodniopomorski w dniach 12 – 16 czerwca 2023 roku w Kielcach.

Nagrody dla uczestników konkursu wręczył insp. Ryszard Gan – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

 

Doceniając zaangażowanie policjantów, za miejsca 1-3 oraz za wygranie poszczególnych konkurencji, nagrody rzeczowe w postaci pucharów, ryngrafów, bonów podarunkowych, książek i dyplomów ufundowali: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów woj. zachodniopomorskiego, Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Szczecinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie, Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie. Za udzielone wsparcie organizatorzy Turnieju serdecznie dziękują.

Powrót na górę strony