Aktualności

Areszt dla kierowcy, który uciekał przed policjantami

Data publikacji 18.05.2023

Zdecydowane działania goleniowskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Decyzją sądu nieodpowiedzialny kierowca, swoje najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Poszukujemy świadków zdarzenia!

Na ul. Pileckiego w Nowogardzie, goleniowscy policjanci wydali sygnał do zatrzymania do kontroli drogowej kierującemu samochodem osobowym m-ki Audi. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i błyskowych, kierujący kontynuował jazdę i przyspieszał, chcąc oddalić się od  patrolu. Po pewnym czasie postanowił porzucić swój pojazd i kontynuować ucieczkę na pieszo. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy udało się skutecznie zatrzymać kierującego.

Jak się okazało kierowca miał sporo do stracenia, gdyż kierował pojazdem mechanicznym, pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Goleniowie zakazu prowadzenia pojazdów oraz znajdował się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W trakcie policyjnego pościgu kierujący popełnił wiele wykroczeń, a swoją brawurową i niebezpieczną jazdą stworzył zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego.

Sąd Rejonowy w Goleniowie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kierowcy na okres 2 miesięcy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy grozi surowa kara.

Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie poszukuje świadków pościgu, który miał miejsce 14 maja 2023 roku, około godziny 10:00, w miejscowości Nowogard.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z dyżurnym jednostki:

Komisariatu Policji w Nowogardzie- tel.  47 782 13 11

Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie- tel. 47 782 15 11

 

st.sierż.Natalia Gogosza

  • Areszt dla kierowcy, który uciekał przed policjantami
Powrót na górę strony