Aktualności

Rodzinny Festyn z okazji „Dnia Dziecka"

Data publikacji 27.05.2023

Wczoraj, po raz kolejny na terenie kompleksu sportowo- rekreacyjnego przy ul. Nehringa w Szczecinie odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka". Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Związek Zawodowy Policjantów i Pracowników Policji woj. zachodniopomorskiego przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Podczas festynu mundurowi z różnych wydziałów poprzez zabawę przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w swoim życiu.

Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje. Podczas imprezy policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Były też policyjne motocykle, więźniarka policyjna, armatka wodna. Dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych cieszył się sprzęt o nazwie TUR należący do policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego.

Dzieci podczas rozmowy z policjantami oraz przedstawicielami innych służb usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinny zadzwonić, a także jak się mają w takich sytuacjach zachować. Swoje stoisko zaprezentował także Oddział Prewencji Policji w Szczecinie wraz z punktem informacyjnym na temat zasad honorowego krwiodawstwa. Na festynie były również stanowiska zaprzyjaźnionych służb min. Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Szczecinie, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Szczecińskiego WOPR, byli też przedstawiciele Szczecińskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej Allianz. W miejscach tych, uczestnicy mogli min. obejrzeć sprzęt jakim posługują się funkcjonariusze poszczególnych formacji i nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszycy udzielali zainteresowanym informacji na temat swojej służby i pracy, a także odpowiadali na zadawane im pytania. Chętnych do rozmowy i ogladania sprzętu nie brakowało.

Najmłodsi brali udział w różnych konkursach plastycznych, w których można było wygrać atrakcyjne upominki. Milusińscy mieli przygotowane wiele atrakcji min. malowanie uśmiechniętych twarzy, gry zręcznościowe, tor przeszkód, a na murawie boiska odbywały się sportowe konkurencje do tego dmuchane zjeżdżalnie i wiele wiele innych. Każde stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.
Oczywiście nie zabrało także Gryfusia – maskotki Zachodniopomorskiej Policji, z którą chętnie najmłodsi robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Wszyscy chętni podczas rodzinnego pikniku mogli również obejrzeć pokaz policyjnej „ armatki wodnej” i pokaz tresury policyjnych psów.  Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.

Niewątpliwą frajdą dla dzieci były też policyjne konie, które chętnie odwiedzali uczestnicy  pikniku.

Na każdym stoisku, które znajdowało się na terenie imprezy czekały na milusińskich upominki i gadżety związane z bezpieczeństwem.

Na koniec festynu i spotkania z dziećmi, odbyła się loteria fantowa z nagrodami. Każdy to przyszedł na piknik,  przy wejściu otrzymał kupon. O godz. 17:30 odbyło się losowanie nagród, które wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan przy udziale Pana Mariana Boguszyńskiego Przewodniczącego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego. Właściciele szczęśliwych losów odebrali bardzo atrakcyjne nagrody. Sprawiły one dzieciom wielką frajdę.

Zabawa,  przy pięknej, słonecznej  pogodzie trwała do ostatnich minut festynu, dzieci niechętnie opuszczały piknik. Wczorajszy dzień był dla nich pełen wrażeń i mnóstwa atrakcji. W tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale i duża  frekwencja uczestników.
Już dziś zapraszamy na  wspólną zabawę z najmłodszymi, która odbędzie się w przyszłym roku.

Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym w przesięwzięcie. Dzięki Wam uczestniczące w festynie dzieci mogły beztrosko spdzić popołudnie na zabawie, a różnorodność przygotowanych atrakcji na długo pozostanie w ich pamięci.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK

 

Powrót na górę strony