Aktualności

Za nami pierwsze szkolenie w ramach kampanii edukacyjno – prewencyjnej „ Bezpiecznie w Zachodniopomorskiem – pomagamy i służmy”

Data publikacji 07.06.2023

W ramach kampanii edukacyjno – prewencyjnej „ Bezpiecznie w Zachodniopomorskiem – pomagamy i służmy” realizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, dzisiaj tj. 7 czerwca br. odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy adresowane do policjantów i pracowników Policji.

Dzisiejsze zajęcia w sali konferencyjnej KWP w Szczecinie poprowadził kom. dr n med. Michał Kurdziel – specjalista Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Podczas nich poruszona została tematyka udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych, jak zatrzymanie akcji serca, czy udaru mózgu. Planowane są kolejne zajęcia poruszające tą tematykę.

Kampania edukacyjno – informacyjna skierowana jest zarówno do mieszkańców naszego regionu, uczniów szkół podstawowych województwa, jak i do turystów odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże podczas wakacji.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim promowanie ogólnie pojętego bezpieczeństwa, również tego nad wodą w okresie letniego wypoczynku na terenie Pomorza Zachodniego oraz zasad udzielania pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

W ramach kampanii oprócz szkoleń i podcastów w tematyce udzielania pierwszej pomocy medycznej będzie zorganizowany także konkurs dla uczniów placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego na film promujący wiedzę z tego zakresu.

Partnerem projektu oprócz Policji Zachodniopomorskiej jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorska Grupa Wojewódzka International Police Association Szczecin.

 

Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie / IK

 


 

  • szkolenie w ramach kampanii edukacyjno – prewencyjnej „ Bezpiecznie w Zachodniopomorskiem – pomagamy i służmy”
  • kom. dr n med. Michał Kurdziel
  • prowadzący szkolenie  kom. dr n med. Michał Kurdziel
  • uczestnicy szkolenia
  • uczestników szkolenia przywitał mł.insp. Grzegorz Sudakow Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie
  • magnezy wykonane w ramach kampanii
Powrót na górę strony