Aktualności

Kolejny przypadek ujęcia nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 29.08.2016

Dzięki obywatelskiemu ujęciu w okolicach Borkowic, na drodze krajowej nr 11 koszalińscy policjanci zatrzymali pijanego 58-latka. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podróżujący drogą krajową nr 11 mężczyzna zauważył, że poruszający się przed nim kierowca skody jedzie całą szerokością jezdni, brawurowo wymija samochody i bez żadnej przyczyny hamuje.


Zaniepokojony zdecydował się jechać za nim. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów nieodpowiedzialny kierowca nagle zatrzymał się w zatoczce autobusowej. Świadek wykorzystując ten moment szybko zaparkował swój pojazd i podbiegł do kierowcy skody.

Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić 58-latkowi dalszą jazdę i natychmiast o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego koszalińskiej jednostki.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy wyszło na jaw, że mężczyzna ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dzięki czujności przypadkowego świadka oraz temu, że nie pozostał obojętny i we właściwy sposób zareagował, nietrzeźwy kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

58-latkowi za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2  lat pozbawienia wolności.  
          

sierż. Beata Gałka/AG

Powrót na górę strony