Aktualności

Podcast #5 - Zadławienie u dziecka. "Bezpiecznie w Zachodniopomorskiem - pomagamy i służymy"

Data publikacji 17.08.2023

Konkursy, szkolenia, spotkania, ale przede wszystkim edukacja to główne cele projektu „Bezpiecznie w Zachodniopomorskiem – pomagamy i służymy”. W jego ramach powstają krótkie formy wideo, które niosą ze sobą elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy.

W produkcji podcastów biorą udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W każdym z nich w obrazowy, prosty sposób przekazywane są wskazówki w jaki sposób udzielić pomocy osobie potrzebującej przed przybyciem służb ratowniczych. „Kierujemy nasz przekaz przede wszystkim w stronę dzieci, stąd pociechy są bohaterami filmików” mówi kom. dr Michał Kurdziel – specjalista Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Podcasty z założenia są krótkie i czytelne, tak, aby jak najwięcej treści widz zapamiętał.
Kolejny z filmów poświęcony został zagadnieniu pomocy w przypadku zadławienia dziecka.


Podcasty instruktażowe powstają w ramach kampanii edukacyjno-prewencyjnej "Bezpiecznie w Zachodniopomorskiem - pomagamy i służymy", realizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorską Grupę Wojewódzką International Police Association w Szczecinie. Zadanie jest współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

Powrót na górę strony