Aktualności

Najlepszy przewodnik psa patrolowo – tropiącego w regionie

Data publikacji 01.09.2023

St.sierż. Wojciech Urbaniak z KPP w Sławnie wraz z psem NABAT wygrali wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego finału XX Kynologicznych Mistrzostw Policji.

Eliminacje I stopnia przeprowadzone na szczeblu komend powiatowych i miejskich garnizonu zachodniopomorskiego wyłoniły ośmiu przewodników ze swoimi podopiecznymi, którzy przeszli do wojewódzkiego finału. Zawody zostały zorganizowane przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, przy wsparciu KMP w Szczecinie. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego objął wydarzenie patronatem.

Przeprowadzone eliminacje to sprawdzenie wiedzy i doświadczenia tych szczególnych policyjnych duetów. Policjanci musieli rozwiązać test wiedzy, wykazać się praktycznymi umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy, a następnie wraz z psami przejść przez konkurencje związane z ogólnym posłuszeństwem, pracą węchową, pościgiem za osobą i przeszukaniem terenu w celu odnalezienia osoby.

Wspomniane etapy wyłoniły zwycięzców. Bezkonkurencyjnym okazał się tandem: st.sierż. Wojciech Urbaniak i jego pies NABAT z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. To oni stanęli na najwyższym podium zdobywając pierwsze miejsce.
Tuż za nimi uplasował się asp. Piotr Kłos z psem KASANDRA z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, a trzecie miejsce przypadło w udziale mł.asp. Zdzisławowi Kalinowskiemu wraz z MAGISTREM z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

Najlepsi przewodnicy psów służbowych otrzymali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszarda Gana pamiątkowe ryngrafy i nagrody.

Przewodnicy z komend w Sławnie i Szczecinku, którzy otrzymali podczas eliminacji najwyższe noty, będą nas reprezentowali podczas wrześniowych XX Kynologicznych Mistrzostw Policji w Sułkowicach.
Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas dalszej rywalizacji!

zespół prasowy KWP w Szczecinie

  • Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca
    Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca
  • st.sierż. Wojciech Urbaniak i NABAT
    st.sierż. Wojciech Urbaniak i NABAT
  • asp. Piotr Kłos i KASANDRA
    asp. Piotr Kłos i KASANDRA
Powrót na górę strony