Aktualności

Konkurs " Dzielnicowy Roku 2023” – rozstrzygnięty! Znamy finalistów!

Data publikacji 14.09.2023

Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" - zakończony. Dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano Dzielnicowego Roku 2023.

Do tegorocznego Finału Eliminacji Wojewódzkich zakwalifikowali się najlepsi dzielnicowi wyłonieni na podstawie wyników pierwszego etapu eliminacji, który odbył się w ich macierzystych jednostkach i składał się z testu wiedzy.
W  dniu 13 września br. startujący w konkursie dzielnicowi zmagali się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był sprawdzian wiedzy zawodowej, składający się z testu, druga konkurencja to symulacyjna dotyczącej przyjęcia interesanta, a trzecia – sprawdzian umiejętności strzeleckich.

Zwycięzcy eliminacji w kategorii "Dzielnicowy Roku 2023":
1. asp. Bartosz Karpała - KPP w Choszcznie
2. sierż. sztab. Wojciech Staszak - KMP w Koszalinie
3. mł. asp. Daniel Hałajko - KMP w Szczecinie

Natomiast  w kategorii najlepszy „ Kierowniki Rewiru Dzielnicowych  2023 roku okazali się:
1. st. asp. Piotr Radzięta - KMP w Świnoujściu
2. asp. sztab. Robert Ceglarek - KPP w Stargardzie
3. st. asp. Paweł Piwoni - KPP w Pyrzycach

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
Policjanci dzielnicowi, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz najlepszy Kierownik Rewiru Dzielnicowych będą reprezentować nasz garnizon w Ogólnopolskim Finale Zawodów Policjantów Dzielnicowych " Dzielnicowy Roku" w Szkole Policji w  Katowicach, który odbędzie się w w dniach 17-20 października 2023 r.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników finalistów Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" otrzymali oni pamiątkowe puchary oraz nagrody, które wręczyli: szef zachodniopomorskiego garnizonu nadinsp.Tomasz  Trawiński, Zastępca Naczelnika Prewencji KWP w Szczeicnie kom. Emil Fijałkowski oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego asp.szt. Marian Boguszyński.

Wszystkim finalistom gratulujemy, a niereprezentującej nasz garnizon trójce życzymy powodzenia i trzymany za nich kciuki podczas ogólnopolskich zmagań.

Wydział Prewencji KWP w Szczecinie /Zespół Prasowy KWP w Szczecin / IK

 

 

Powrót na górę strony