Aktualności

16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Data publikacji 19.11.2023

Dzisiejsza rzeczywistość pokazuje jak bardzo otaczający Nas świat jest różnorodny, oryginalny, ale i skomplikowany. Zagadnienie tolerancji jest kluczowe w postrzeganiu oraz rozumieniu faktu, że jeden człowiek różni się od drugiego w wielu kwestiach.

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Został ogłoszony na pamiątkę przyjęcia Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji  (Declaration of Principles on Tolerance) przez kraje członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury – UNESCO, w dniu 16 listopada 1995 roku.

Tolerancja pozwala stworzyć lepszy świat, pełen szacunku, zrozumienia oraz akceptacji różnych postaw, które bardzo często wzbudzają negatywne odczucia i kierują myśli, słowa i czyny w kierunku spirali nienawiści.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przedstawiciel Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie przeprowadził zajęcia z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łobzie dotyczące zagadnień związanych z problematyką tolerancji                i przeciwdziałaniu mowie nienawiści, z jaką mogą mieć do czynienia policjanci w trakcie swojej codziennej służby. Dodatkowo, w ramach działań związanych z Kalendarzem Praw Człowieka na rok szkolny 2023/2024, odbyły się również wykłady w szkołach podstawowych w Bełcznej i Starogardzie Łobeskim, podczas których poruszono tematykę równości, empatii i tolerancji we współczesnym świecie. Nie zabrakło nawiązania do relacji koleżeńskich i ponadczasowej, uniwersalnej zasady szacunku dla drugiej osoby.  

 

Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Szczecinie

Powrót na górę strony