Aktualności

Nowe radiowozy w służbie kryminalistyki

Data publikacji 20.12.2023

Do laboratorium kryminalistycznego oraz zachodniopomorskich techników kryminalistyki trafią cztery nowoczesne radiowozy. Zakup zrealizowano w ramach projektu pn. „Zakup pojazdów o napędzie hybrydowym typu plug-in dla Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie”. Samochody współfinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Specyfika służby kryminalistycznej wymaga często stosowania dużej ilości różnego rodzaju środków i materiałów technicznych. Konieczne jest sprawne udanie się na miejsce zdarzenia, aby szybko zabezpieczyć pozostawione przez sprawcę ślady. Nowe, nieoznakowane radiowozy, o nadwoziu typu kombi, wyposażone są w napęd typu plug-in hybrid, co nie tylko pozwoli dotrzeć szybko na miejsce zbrodni, ale jednocześnie ograniczyć emisję szkodliwych spalin wpływających na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. 

Dwa nowe pojazdy trafią do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, jeden do KMP w Szczecinie a ostatni z nich będzie sużył funkcjonariuszom z KMP w Koszalinie. 

Zakup powyższych samochodów to kolejny krok w ramach proekologicznej modernizacji środków technicznych wykorzystywanych przez zachodniopomorskich kryminalistyków.

Powrót na górę strony