Aktualności

Znęcał się nad matką, znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, teraz posiedzi za kratami więzienia

Data publikacji 24.01.2024

Policjanci wałeckiej jednostki zatrzymali 45 - latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. W trakcie interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałczu zastosowano wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Mężczyzna znęcał się nad swoją matką od trzech lat w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu groził kobiecie pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. Stosował  przy tym przemoc psychiczną i fizyczną, używał obelżywych słów  oraz popychał szarpał i uderzał pokrzywdzoną.

Ponadto już po zatrzymaniu, w budynku Policji, podejrzany  znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy podczas sprawowanego przez nich nadzoru nad zatrzymanym. Komendant Powiatowy Policji w Wałczu wystąpił z wnioskiem  o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Prokurator przychylił się do tego wniosku, który poparł również sędzia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Gdy w zamkniętych ścianach domownikom dzieje się krzywda, często owiane jest to tajemnicą i milczeniem sąsiadów, krewnych a nawet samych ofiar. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc powtórzy się. I może prowadzić do tragicznych skutków.

 

Ocena: 0/5 (0)

Powrót na górę strony