Aktualności

Już w niedzielę zwiedź budynek KWP w Szczecinie

Data publikacji 25.01.2024

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wraz z Zachodniopomorską Grupą Wojewódzką IPA w Szczecinie serdecznie zapraszają wszystkich chętnych w niedzielę 28 stycznia 2024 r. na zwiedzanie siedziby komendy wojewódzkiej. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia od wewnątrz zabytkowego budynku przy ul. Małopolskiej 47 w Szczecinie.

Budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wpisany jest do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Obiekt składa się z zespołu budynków o różnej liczbie kondygnacji od trzech do siedmiu w różnych częściach. Neogotycki zespół budynków Prezydium Policji wzniesiono w latach 1902-1905. Obecnie odnowiony budynek jest jedną z ciekawszych architektonicznych perełek Szczecina.

Z okazji 32. Finału WOŚP zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania naszej komendy – obiektu, który na co dzień nie jest ogólnie dostępny. Ciekawą historię  budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także szczecińskiej Policji przybliży Państwu nadkom. dr Marek Łuczak. Można będzie zobaczyć m.in. wyjątkowo piękną salę konferencyjną z zabytkowymi polichromiami, główny hol gmachu, makietę budynku Komendy, tablicę upamiętniającą patrona Zachodniopomorskiej Policji komisarza Policji Państwowej Tadeusza Starzyńskiego, dziedziniec oraz wysłuchać niezwykle interesującej prelekcji. A przy wejściu do budynku obecni będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i będzie to również okazja do wsparcia tej szlachetnej akcji.

Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach. Zapraszamy chętnych o godzinie 10.00 i 11.30. Każda z grup może liczyć maksymalnie 50 osób.

Na zwiedzanie obowiązują zapisy:

Godz. 10.00: TU MOŻESZ SIĘ ZAPISAĆ

Godz. 11.30: TU MOŻESZ SIĘ ZAPISAĆ

ZAPRASZAMY!

 

 

Powrót na górę strony