Aktualności

Odpowiedzą za handel i posiadanie narkotyków

Data publikacji 11.09.2015

Funkcjonariusze z Sekcji ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców WK KWP w Szczecinie na podstawie zebranych informacji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa zarówno dilera, jak i kupującego "zakazany towar". Policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów suszu roślinnego i woreczek z amfetaminą. Obaj podejrzewani usłyszeli już zarzuty.

Na podstawie zebranej przez siebie informacji policjanci z Sekcji ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców WK KWP w Szczecinie ustalili czas i miejsce, gdzie miała odbyć się transakcja narkotykowa. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli zaparkowany pojazd a przy nim dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. W pewnej chwili jeden z nich przekazał drugiemu reklamówkę, a  ten w zamian oddał  mały przedmiot przypominający zwitek pieniędzy.


Mężczyźni zostali wylegitymowani.  Policjanci w reklamówce ujawnili 100 gramów suszu roślinnego a  przedmiot przypominający zwitek pieniędzy okazał się zwiniętymi banknotami o łączne wartości 2.000 zł.
 U 30 -letniego " klienta" dilera  kryminalni zabezpieczyli również woreczek foliowy z  zawartością białego proszku.


Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji Szczecin Dąbie a następnie osadzeni w policyjnym areszcie. Badania narkotestem wykazały, że zabezpieczone substancje to ponad 101 gramów marihuany i blisko 4 gramy amfetaminy.


Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 30 - letni mieszkaniec Szczecina odpowie za posiadanie ponad 101 gramów marihuany i  3,61 gramów amfetaminy, natomiast 37- latek opowie przed sądem za obrót środkami odurzającymi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


Od obu podejrzanych dokonano tymczasowego zająca mienia ruchomego. Młodszemu z mężczyzn grozi do 3  lat pozbawienia wolności , natomiast starszemu  do 8 lat pozbawienia wolności.
O ostatecznym wymiarze kary  dla  podejrzanych  wkrótce zadecyduje sąd.

 

Powrót na górę strony