Aktualności

Gryficcy kryminalni zatrzymali sprawcę ugodzenia starszego mężczyzny

Data publikacji 13.02.2024

Kryminalni z Gryfic zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, który 30 grudnia 2023 r. ostrym narzędziem ugodził 61-letniego mieszkańca Gryfic przy jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. 26-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim . Sąd Rejonowy w Gryficach 9 lutego br. zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

30 grudnia 2023 r. W godzinach wieczornych dyżurny policji w Gryficach otrzymał zgłoszenie o pchnięciu ostrym narzędziem 61-letniego mężczyzny przy jednym z dyskontów spożywczych na terenie Gryfic.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia mundurowi niezwłocznie udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie i przekazali go załodze pogotowia ratunkowego, a następnie mężczyzna trafił do szpitala.

Jak ustalono mężczyzna, który miał zranić 61-latka, uciekł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni z Gryfic pracujący nad sprawą po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego tj.: wielu nagrań z monitoringu miejskiego oraz drogowego, dokonaniu szeregu ustaleń oraz żmudnej i wielogodzinnej analizy danych z systemów informatycznych, oraz zebranych informacji wytypowali i zatrzymali 26-letniego mężczyznę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Gryfic dniu 7 lutego br. zatrzymali kompletnie zaskoczonego 26-latka w miejscu zamieszkania w jednej z miejscowości na terenie powiatu goleniowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, za co grozi mu do 2 lat więzienia, o ile w toku postępowania nie ulegnie zmianie kwalifikacja prawna czynu zabronionego.

Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Sąd Rejonowy w Gryficach w dniu 9 lutego br. zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu kryminalnych z Gryfic nie doszło do tragedii, a sprawca tego przestępstwa za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Powrót na górę strony