Aktualności

Tryby przyspieszone za wtargnięcie na teren imprezy masowej

Data publikacji 27.09.2016

Podczas sobotniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Pogoń -Szczecin a Górnik -Łęczna zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy wtargnęli na teren szczecińskiego stadionu piłkarskiego, podczas trwania imprezy masowej. Obaj podejrzani stanęli przed sądem w trybie przyspieszonym za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do zdarzenia doszło 24 września 2016r. Na terenie Miejskiego Klubu Pogoń - Szczecin podczas trwania meczu Ekstraklasy  pomiędzy drużynami Pogoń - Szczecin a Górnik - Łęczna.


25 i 43 - latek przeskakując prze ogrodzenie obiektu chcieli dostać się na teren imprezy masowej. Obaj zostali zatrzymani a zebrany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno materiał dowodowy pozwolił na rozpatrzenie postępowania w trybie przyspieszonym.


Sąd uznał podejrzanych Szczecinian winnych zarzucanym im czynów naruszających ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych i wymierzył każdemu z nich  karę grzywny w wysokości 2.000 zł., zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na terenie RP oraz mecze piłkarskie z udziałem Pogoni Szczecin na terenie Polski i za granicą na okres 2 lat.

 

asp. szt. Irena Kornicz

Powrót na górę strony