Aktualności

Bezpieczna podróż w okresie Świąt Wielkanocnych

W związku ze świętami spodziewany jest wzmożony ruch na drogach naszego regionu. Zachodniopomorscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

Działania policji będą skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach wyjazdowych z miejscowości. W trakcie możliwego dużego natężenia ruchu i tworzenia się zatorów możemy spotkać policjantów, którzy będą ręcznie kierowali ruchem w celu jego upłynnienia.

Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci swoją uwagę skierują przede wszystkim na:

zapobieganie przekraczania dozwolonej prędkości, poprzez wykonywanie pomiarów prędkości ręcznymi miernikami i wykorzystanie radiowozów z wideorejestrotrem,  sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie,

kontrolę stanu technicznego pojazdów oraz pasów bezpieczeństwa i wymaganych fotelików dla dzieci. Przypominamy o obowiązującym okresowo zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

- 30 marca br. od godz. 18:00 do 22:00,

- 31 marca br. od godz. 08:00 do 22:00,

- 1 kwietnia br. od godz. 08:00 do 22:00.

Jednocześnie podczas prowadzonych działań, policjanci przede wszystkim będą pełnili służbę w charakterze pomocowym dla wszystkich uczestników ruchu. Nie wahajmy się zwrócić o pomoc do policjantów kiedy tylko uznamy, że jest konieczna.

Wsiadając do samochodu i wyruszając w podróż pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o przestrzeganie ograniczeń prędkości i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych i rowerzystów w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

 

Bezpiecznych Świąt!

Czytaj też: KGP Bezpieczna Wielkanoc 2024

Powrót na górę strony