Aktualności

Posiadanie i udzielanie narkotyków, oraz nielegalna amunicja. 31 – latek aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 09.04.2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 - latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli amfetaminę, a także nielegalną amunicję. W toku prowadzonych czynności okazało się również, że mężczyzna udzielał narkotyków innym osobom. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Sławnie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego sławieńskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec gminy Sławno może być zamieszany w przestępstwa narkotykowe. Kilka dni temu przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam po przeszukaniu pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli białą substancją. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to amfetamina. Mundurowi łącznie zabezpieczyli ponad 120 gramów tego narkotyku. Co więcej, w mieszkaniu ujawnili nielegalną amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 sztuki naboi.

Kryminalni zatrzymali 31 - latka, który trafił do policyjnej celi. W toku prowadzonych czynności okazało się również, że mężczyzna udzielał narkotyków innym osobom, również nieletnim.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzuty udzielania narkotyków, posiadania środków odurzających oraz nielegalnego posiadania amunicji, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Sławnie, na wniosek śledczych, zastosował wobec 31 - latka tymczasowy trzymiesięczny areszt.

 

asp. sz. Kinga Warczak

Powrót na górę strony