Aktualności

Policyjne ekotrendy roku na „Pikniku Ekologicznym” w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Data publikacji 05.06.2024

Edukacja i prezentacja najnowszych proekologicznych zachowań towarzyszyły po raz kolejny obecności zachodniopomorskich policjantów podczas wydarzenia zorganizowanego na dziedzińcu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ramach wydarzenia stoiska wystawców, którzy są beneficjentami działań Funduszu były oblegane przez już świadomych ekoobywateli ale także najmłodszych mieszkańców Szczecina. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt edukacyjny przygotowany przez policjantów naszego garnizonu oraz działania związane z realizacją programu "Eko Obywatel".

Każdy z odwiedzających mógł zgłębić wiedzę, która dotyczy naszej najnowszej akcji pn. „Świadomy Ekoobywatel” i podcastów zrealizowanych w jej ramach. Na najmłodszych czekały ekologiczne gry edukacyjne, gadżety i pokazy sprzętu policyjnego, między innymi elektrycznych radiowozów i motocykla z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Nie zabrakło także policyjnego przewodnika psa służbowego wraz z jego partnerką w służbie Sarą. Mnóstwo radości dzieciom przysporzyła również obecność patrolu konnego z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dla każdego odwiedzającego spotkanie z ekologią było niezwykłą edukacyjną przygodą.

„Piknik Ekologiczny” to wydarzenie cykliczne zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Powrót na górę strony