Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO MA ZNACZENIE – DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI

Data publikacji 10.06.2024

W sobotę (8 czerwca br.) w jednym z salonów samochodowych na terenie Szczecina odbył się piknik dla dzieci na którym obecni byli policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Głównym celem wydarzenia było uświadamianie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą spotkać podczas poruszania się po drogach. Policjanci przeprowadzali z dziećmi edukacyjne pogadanki. Przygotowane były także gry i zabawy związane z tematem bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze wykorzystali ten moment również na przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, w szczególności podczas przebywania nad wodą, na koloniach czy w miejscu zamieszkania.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem a poza stanowiskiem policyjnym, można było zobaczyć prezentację straży pożarnej, ratowników medycznych, symulator dachowania pojazdu czy symulator zderzeń.

Budowanie świadomości uczestników ruchu drogowego od ich najmłodszych lat jest jednym z głównych celów policji zachodniopomorskiej, które niewątpliwie przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

nadkom. Mateusz Mićko

WRD KWP Szczecin

Powrót na górę strony