Aktualności

Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wrzesińskim

Data publikacji 15.10.2016

Szczecineccy policjanci przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie powiatu wrzesińskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 103 części samochodowe pochodzące z kilkunastu skradzionych pojazdów. Policjanci ustalili, że samochody utracone były zarówno na terenie Niemiec jak i Polski. Do sprawy zatrzymano 2 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju

Kryminalni ze szczecineckiej komendy od sierpnia pracowali nad sprawą kradzieży dwóch samochodów marki Skoda Superb i Renault Master w Szczecinku. Jak się okazało sprawcy wykorzystując sen domowników dostali się do domu, skąd dokonali kradzieży dokumentów i kluczyków od samochodów, po czym z zabezpieczonej posesji odjechali samochodami. Właściciel  straty wycenił na kwotę 260 000 zł.

Dzięki współpracy z pokrzywdzonym, który rozpoznał cechy charakterystyczne elementów pochodzących z limitowanej serii jego samochodu znaleziono części samochodowe na jednej z internetowych platform usługowo handlowych.

Kryminalni z Wrześni realizując nakaz przeszukania wydany przez szczecinecką prokuraturę zabezpieczyli elementy pochodzące ze skradzionych pojazdów w Szczecinku i nie tylko. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 103 elementy, które biegły z zakresu mechanoskopii poddał dokładnej identyfikacji.

Mieszkańcy Wrześni trudniący się tym nielegalnym procederem zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. 54-letni mężczyzna i jego 30- letni  syn usłyszeli zarzut paserstwa za co grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzn dozór Policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa a Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

mł.asp. Anna Matys / IK

 

  • Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wrzesińskim
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wrzesińskim
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wrzesińskim
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wrzesińskim
Powrót na górę strony