Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza

Data publikacji 23.10.2016

Dzięki szybkiej akcji poszukiwawczej i wsparciu funkcjonariuszy Straży Leśnej uratowany został 66 – letni grzybiarz. Mężczyzna stracił orientacje w terenie i przez kilka godzin usiłował wyjść sam z lasu.

Dyżurny polickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie zagubił się w lesie w Dobieszczynie i potrzebuje pomocy. 66 – latek przed godz. 08.00 wyjechał na grzyby. Po kilku godzinach skontaktował się z członkami rodziny z prośbą o pomoc ponieważ nie mógł znaleźć wyjścia i błądził po lesie. Jak ustalono, grzybiarz próbując wyjść z lasu wciąż trafiał w to samo miejsce.

Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast w rejon lasu skierowano funkcjonariuszy z polickiej komendy. O zaginięciu grzybiarza poinformowano także Straż Leśną. Podjęte natychmiast czynności poszukiwawcze i szybka reakcja mundurowych pozwoliły na uratowanie 66 – latka. Funkcjonariusz Straży Leśnej znalazł zbłąkanego mężczyznę. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń.
Apelujemy o rozsądek! Panująca aura, szybko zapadający zmierzch i poranne przymrozki – to warunki mnie sprzyjające spacerom w lesie. Wychodząc do lasu powiadommy najbliższych o miejscu, do którego idziemy, tak żeby w razie długiego nie powrotu można było interweniować – podobnie jak w tym przypadku.

asp. Małgorzata Litwin / IK


 


 

Powrót na górę strony