Aktualności

Kierowco zwolnij zanim odbierzesz komuś życie

Data publikacji 24.10.2016

Dzisiaj od rana policjanci z wałeckiej drogówki wspólnie z uczniami prowadzili działania dla kierowców. Pod hasłem „Kierowco zwolnij zanim odbierzesz komuś życie”, apelowali o ostrożność i rozwagę. Kierowcy otrzymywali od uczniów symboliczne znicze z myślą o ofiarach wypadków drogowych.

  • Kierowco zwolnij zanim odbierzesz komuś życie
    1
  • Kierowco zwolnij zanim odbierzesz komuś życie
    2

Coroczne działania wałeckiej drogówki i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu na stałe wpisały się już w kalendarz wspólnych akcji dla kierowców. Opiekunem grupy jest nauczycielka Pani Ewa Tereszczak, która od lat włącza się z uczniami w działania profilaktyczne wałeckich mundurowych. Niebawem Święto Zmarłych dlatego też już dzisiaj poprzez tą inicjatywę mundurowi i najmłodsi apelowali do wszystkich kierowców.

Każde ze  zdarzeń na drodze to ludzkie tragedie, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę- zwracali się do kierowców policjanci. Dotyczą one rodzin osób, które zginęły, osób które zostały ranne, ale i sprawców sytuacji,  w których chwila pośpiechu, czasem brawury, popisu, odbija się na całym dalszym życiu: konsekwencjach prawnych, ale i kwestii sumienia. W okresie jesienno - zimowym zmieniające się warunki atmosferyczne, zamglenia, opady, przymrozki dodatkowo wpływają na warunki jazdy. Droga hamowania zdecydowanie się wydłuża, zmniejsza się widoczność przypominał mł. asp. Sebastian Woźniak i  sierż. Magdalena Malinowska.

Dlatego tak ważne staje się dostosowywanie prędkości z jaką poruszamy się samochodem do warunków panujących na drodze. Właśnie o tym winni pamiętać wszyscy użytkownicy dróg. Podczas działań uczniowie czytali kierowcom wzruszające, a zarazem tragiczne motta i sentencje na temat życia i śmierci. Wszyscy kierowcy zatrzymani dzisiaj do kontroli drogowej otrzymywali od uczniów symboliczne znicze symbolizujące ofiary wypadków drogowych. Kierowcy popierali działania, i obiecali, że  znicze, które otrzymali od uczniów zapalą na cmentarzach.

 

mł. asp. Beata Budzyń / IK

Powrót na górę strony