Aktualności

Policjanci odzyskali ukradziony samochód

Data publikacji 31.10.2016

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mirosławcu odzyskali skradziony samochód osobowy. Audi A4 zostało ukradzione na terenie Berlina pod koniec października. 44- latek usłyszał zarzut prowadzania pojazdu bez uprawnień a Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

Około godziny 16:00 funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, otrzymali zgłoszenie o jadącym drogą krajową K10 w kierunku Wałcza pojeździe pochodzącym z kradzieży. Jak wynikało z informacji samochód osobowy marki Audi A4 został ukradziony pod koniec października tego roku na terenie Berlina.

Do działań  zaangażowane zostały wzmożone siły policyjne.

 Funkcjonariusze patrolowali krajową „dziesiątkę”  oraz wszystkie drogi dojazdowe.  W pewnej chwili policjanci z posterunku w Mirosławcu, zauważyli zbliżające się do Mirosławca audi. Kierujący pojazdem został zatrzymany do kontroli drogowej.
 Jak wyjaśniał 44- letni kierujący tym pojazdem, miał on dostarczyć auto do Wałcza jakiejś osobie. O tą przysługę poprosił go znajomy, a w zamian oferował zapłatę.

Audi A4 wartości około 38.000 złotych wróci do właściciela, a 44- letniemu podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Prokurator Rejonowy w Wałczu zastosował wobec sprawcy poręczenie majątkowe. Mężczyzna  odpowie także za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

mł. asp. Beata Budzyń /  IK

Powrót na górę strony