Aktualności

Trzy miesiące aresztu za posiadanie ponad 150 gramów środków odurzających

Data publikacji 10.11.2016

Policjanci z pyrzyckiego wydziału kryminalnego zatrzymali 43 - letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 10 lat wiezienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy, zajmujący się przestępczością narkotykową w jednym z mieszkań na terenie Pyrzyc ujawnili znaczne ilości środków odurzających. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań  przechowywane są narkotyki. Po ustaleniu dokładnego adresu, kryminalni pojechali do wytypowanego  mieszkania,  gdzie zastali 43 - letniego mężczyznę.

Po wejściu do pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę  funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń marihuany. 43- latek  nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć skąd bierze się unoszący się w mieszkaniu  zapach, zaprzeczał jakoby miał posiadać jakiekolwiek narkotyki.


Jak się okazało nie mówił prawdy. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń słoik i woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Ponadto ujawnili także „zawiniątko”, w którym jak się okazało znajdował się susz roślinny koloru brunatnego. Kryminalni zabezpieczyli również blistry tabletek oraz gotówkę  w walucie polskiej i euro na kwotę prawie 10 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.


W komendzie zabezpieczony susz roślinny,  jak i proszek zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to niemal 100 gramów marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy. 43 – latek trafił do policyjnego aresztu a następnie  usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.


Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące  podejrzany spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo może mu grozić zgodnie z Ustawą  o przeciwdziałaniu narkomanii   nawet  do 10 lat pozbawienia wolności.
    
    
st. sierż. Marcelina Pałaszewska / IK

 

  • Trzy miesiące aresztu za posiadanie ponad 150 gramów środków odurzających
    1
  • Trzy miesiące aresztu za posiadanie ponad 150 gramów środków odurzających
    2
  • Trzy miesiące aresztu za posiadanie ponad 150 gramów środków odurzających
    3

 

Powrót na górę strony