Aktualności

Mundurowi zabezpieczyli ciasteczka z nadzieniem z haszyszu

Data publikacji 18.11.2016

Policjanci z Komisariatu Nad Odrą podczas czynności służbowych ustalili miejsce, gdzie mogą znajdować się środki odurzające. Przeszukanie mieszkania zajmowanego przez 22- latka potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające , woreczki z zapięciem strunowym, wagę elektroniczną, gotówkę oraz inne akcesoria służące do zażywania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu także ciasteczka z nadzieniem z haszyszu.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji  Szczecin Nad Odrą  podczas wykonywania czynności służbowych ustalili, że w jednym z mieszkań na ich rejonie mogą być przechowywane środki odurzające.


Mundurowi pojechali pod wytypowany adres, gdzie zastali jednego z lokatorów. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 22- latka ujawnili i zabezpieczyli woreczki z zapięciem strunowym, wagę elektroniczna, młynek, pieniądze, susz roślinny oraz akcesoria służące do zażywania narkotyków.


Uwagę funkcjonariuszy zwróciły również wypieczone ciastka, które znajdowały się w mieszkaniu. Podejrzewając, że mogą one zawierać haszysz lub inne środki narkotyczne zabezpieczyli je do badań. Późniejsza opinia biegłego potwierdziła przypuszczenia policjantów. 22- latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.


Zebrany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Nad Odrą materiał dowodowy doprowadził do postawieniu młodemu szczecinianinowi trzech zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowie przed sądem za posiadanie ponad 21 gramów marihuany oraz udzielanie odpłatnie i nie odpłatnie środków odurzających innym osobom. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Wobec 22- latko zastosowany już został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

asp. szt. Irena Kornicz

Powrót na górę strony