Aktualności

Ukradł torebki dziewięciu kobietom

Data publikacji 08.12.2016

Praca funkcjonariuszy z Komisariatu Szczecin Pogodno doprowadziła do ustalenia sprawcy kradzieży torebek. 16–letni mieszkaniec naszego miasta przestępczym procederem zajmował się od września. W tym czasie popełnił 9 przestępstw na szkodę szczecinianek. Młodzieniec okradał kobiety wykorzystując ich chwilową nieuwagę min. na cmentarzu podczas sprzątania grobów bliskich. Sąd Rodzinny zadecydował, że nieletni za popełnione czyny karalne trafi do Schroniska dla Nieletnich.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy policjanci z Pogodna otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży damskich torebek. Według poszkodowanych sprawca wykorzystywał ich chwilową nieuwagę i zabierał torebki, kiedy kobiety sprzątały na Cmentarzu Centralnym groby bliskich i zajęte były tą czynnością. Nieletni kradł też torebki paniom, które wychodziły z banków z wypłacona gotówką.
Chłopak pozbywał się ukradzionego mienia, zabierając z torebek tylko gotówkę. Ustalenia policjantów wykazały, że 16 – latek wzbogacił się w ten sposób o kilkaset złotych.
Młody mieszkaniec Szczecina znany jest Policji. Już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. W ubiegłym roku był zatrzymawszy za kradzieże torebek na tzw. „ wyrwę”.
Zebrany teraz przez funkcjonariuszy z Pogodna materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie mu 9 czynów karalnych. Policjanci ustalili, że chłopak przestępczym procederem zajmował się od września 2016r.
Wcześniejsze przestępstwa, których się dopuszczał szczecinianin i brak poprawy jego zachowania doprowadził do zastosowania przez Sąd Rodzinny i Nieletnich najsroższej kary i zadecydował o umieszczeniu 16 - latka w Ośrodku dla Nieletnich.

asp. szt. Irena Kornicz
 
 

Powrót na górę strony