Aktualności

Tymczasowe areszty za rozboje

Data publikacji 11.12.2016

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech sprawców odpowiedzialnych za rozboje. 26- latek zabrał pieniądze, po tym jak uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz. Natomiast 18 i 20- latek ze Szczecina usiłowali ukraść telefony komórkowe dwóm pokrzywdzonym wcześniej uderzając ich po całym ciele. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.


Do  pierwszego zdarzenia doszło pod koniec listopada w jednym ze szczecińskich hoteli. Nieznany wówczas sprawca zaatakował 70- letniego mieszkańca Warszawy, którego uderzył pięścią w twarz a następnie zabrał pieniądze w kwocie 200 złotych. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą wytypowali mężczyznę mogącego mieć  związek z tym zdarzeniem.

Szczecińscy wywiadowcy w tygodniu zatrzymali 26- latka, który jak się okazało jest sprawcą tego rozboju. To nie jest jedyny czyn, który popełnił ten mężczyzna. Zebrany przez policjantów ze Śródmieścia materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy jeszcze jednego zarzutu związanego z przywłaszczeniem portfela wraz z kartami bankomatowymi. Przestępstwa tego szczecinianin dokonał w jednym z lokali gastronomicznych.


Był on wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe oraz kradzieże i włamania. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 26- latka tymczasowy areszt.

Do drugiego zdarzenia doszło natomiast na początku grudnia w centrum miasta. Dwóch mężczyzn zaatakowało 18 i 19 – latka. Sprawcy używając siły, kopiąc po całym ciele młodych chłopców usiłowali zabrać im telefony komórkowe, lecz nie osiągnęli tego celu z uwagi na postawę poszkodowanych, którzy się bronili.


Kryminalni ze Śródmieścia, którzy zajęli się tą sprawą zatrzymali w krótkim odstępie czasu dwóch sprawców rozboju. To młodzi mężczyźni; 18- 20 latek - obaj mieszkańcy Szczecina. Sprawcy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju.


W tym przypadku Sąd także zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.
Wszystkim zatrzymanym sprawcom rozboju za te czyny grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Anna Gembala

 

Powrót na górę strony