Aktualności

Areszt za liczne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu

Data publikacji 13.10.2015

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 21- latka, który usłyszał zarzuty za rozboje, kradzież rozbójniczą oraz pobicie. Czynów tych mężczyzna dopuścił się w centrum miasta. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 21- latka trzymiesięczny areszt.

Wczoraj kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali młodego mężczyznę, który był podejrzewany o dokonanie kilku rozbojów w centrum miasta. 21- latek był zdziwiony wizytą mundurowych w swoim mieszkaniu.

W trakcie rozmowy okazało się, że ten młody mężczyzna dokonał kilku takich czynów. W każdym z przypadków sposób działania był taki sam. Sprawca grożąc użyciem noża zażądał od osób pokrzywdzonych wydania wartościowych przedmiotów, telefonów komórkowych i pieniędzy. W taki sposób 21- latek okradł cztery osoby.


Dalsza praca policjantów ze Śródmieścia doprowadziła do ustalenia, że ten  sam mężczyzna jest odpowiedzialny za kolejny rozbój. Kryminalni ustalili, że 21- latek chwycił pokrzywdzonego za kurtkę i zaciągnął w podwórze a następnie uderzał go pięściami po całym ciele. Sprawca zabrał  buty, telefon komórkowy oraz kartę do bankomatu.

Zabrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów rozboju, kradzieży rozbójniczej oraz pobicia. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 21- latka trzymiesięczny areszt.


Za te przestępstwa sprawcy może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony