Aktualności

Nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych - usłyszał zarzut

Data publikacji 14.10.2015

Kryminalni z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Szczecinie z zatrzymali 29 - latka, który podczas trwania imprezy masowej meczu piłki nożnej nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowym i wyznaniowym. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu a następnie usłyszał zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w  Szczecinie podczas trwania imprezy masowej meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Pogoń Szczecin - Piast Gliwice. 29 - latek przebywając  na stadionie  wykrzykiwał hasła nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Mężczyzna  w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Szczecinianin trafił do policyjnego aresztu  a następnie usłyszał zarzut  publicznego nawoływania do nienawiści. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo  karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sprawa 29 - latka trafiła  do sądu, który  po zapoznaniu się z  materiałem dowodowym zebranym przez funkcjonariuszy  oskarżonego  uznano winnym zarzucanego mu czynu i wymierzono  mu karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności,  zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch  lat i pokrycie kosztów postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny.

Powrót na górę strony