Aktualności

Areszt dla sprawcy rozboju i kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 23.12.2016

Szczecińscy policjanci zatrzymali 19 - latka, który dokonał rozboju i kradzieży rozbójniczej w centrum miasta. Sprawca usłyszał już zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec młodzieńca tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w nocy w centrum miasta. 22- letnia mieszkanka Szczecina wracała z koleżanką z pracy. W pewnym momencie  podbiegł do  nich nieznany im młody mężczyzna, który usiłował wyrwać 22- latce torebkę. Kobieta na chwilę ją przytrzymała. Koleżanka pokrzywdzonej też stawiała opór napastnikowi. Sprawca odepchnął kobietę, zabrał torebkę  i ruszył dalej.

Szczecińscy policjanci zatrzymali  chwilę po zdarzeniu 19 - latka, który był  sprawcą tej kradzieży. Mundurowi odzyskali skradzioną torebkę. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Usłyszał dwa zarzuty dotyczące rozboju oraz kradzieży rozbójniczej.  Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.


19-latek za swój czyn odpowie teraz przed Sądem. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 12.


asp. szt. Anna Gembala

Powrót na górę strony