Aktualności

Areszty dla sprawców rozboju

Data publikacji 28.12.2016

W niedziele policjanci z Posterunku Policji w Płotach wspólnie z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego gryfickiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w Boże Narodzenie . W godzinach rannych do Posterunku Policji w Płotach zgłosił się 35 – letni mężczyzna i poinformował policjantów, że został napadnięty przez trzech młodych mężczyzn . 35 – latek biciem został zmuszony do wydania przedmiotów, które posiadał przy sobie, tj. plecaka, drobną biżuterię, słuchawki oraz zegarek. Łączna wartość skradzionego mienia to ok. 1850 zł.

Po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą i w wyniku prowadzonych działań poszukiwawczych zatrzymali pod jednym ze sklepów w Płotach opisanych  przez pokrzywdzonego napastników.

Dwóch mężczyzn w wieku 23 lata i jeden mężczyzna w wieku 29 lat trafiło do policyjnej izby zatrzymanych i usłyszało zarzut dokonania rozboju.

Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec trzech mieszkańców gminy Ploty środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za przestępstwo rozboju grozi im do 12 lat więzienia.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz/AG

Powrót na górę strony