Aktualności

Oszukiwał na portalach aukcyjnych

Data publikacji 15.10.2015

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy zatrzymali 30 - latka, który logując się na portalach aukcyjnych rozpowszechniał nielegalnie gry, pobierając za nie pieniądze. Wstępnie oszacowane straty wyniosły już prawie 280 tysięcy złotych na szkodę znanego koncernu elektronicznego.

Sprawca znalazł nielegalny sposób na zarobienie pieniędzy w sieci. Logując się na aukcyjnych portalach internetowych oferował do sprzedaży i rozpowszechniał nielegalnie gry. Osoby korzystające z jego usług, za dostęp do kont, z których mogły korzystać przez dwa tygodnie musiały zapłacić.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą ustalili 30-letniego oszusta. Wczoraj dokonali jego zatrzymania. Po skompletowaniu w sprawie materiału dowodowego okazało się, że mężczyzna działając w opisany sposób, tylko w ostatnim czasie, rozpowszechnił oraz sprzedał 1150 gier na kwotę co najmniej 280  tysięcy złotych. Są to wstępne straty jakie wycenił znany koncern elektroniczny.
 
Wykonane przez funkcjonariuszy czynności procesowe pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutów z Ustawy o prawie autorskim.
   

Powrót na górę strony