Aktualności

W mieście pędzili ponad 120 km/h

Data publikacji 30.12.2016

W ciągu ostatniej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Do obydwu zdarzeń doszło 29 grudnia 2016r., na ul. Struga.

Najpierw  w godzinach popołudniowych kierująca samochodem m- ki Land Rover rozpędziła się  do 125 km/h, co zostało zarejestrowane przez wideoorejestrator umieszczony w radiowozie nieoznakowanym, który jechał za Land Roverem. W związku z tym, że kobieta jechała o 55 km/h więcej niż można w tym miejscu, zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym , straciła ona tego dnia prawo jazdy i otrzymała mandat w wysokości 500 zł.

Podobnego wykroczenia dopuścił się kierujący samochodem m- ki Peugeot 308, którego zmierzona prędkość wyniosła 102 km/h. Tutaj również mężczyźnie prowadzącemu pojazd zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem w wysokości 500 zł.

Chociaż pogoda za oknem może i nie wskazuje na to, że mamy kalendarzową zimę, pamiętajmy, że nawet przy dobrych warunkach atmosferycznych jazda z prędkością ponad 120 km/h niesie ze sobą niebezpieczeństwo. Wykonanie jakiegokolwiek manewru przy tej prędkości, czy będzie to hamowanie, czy też nagła konieczność zmiany pasa ruchu lub ominięcia przeszkody na drodze, będzie wiązało się z ryzykiem spowodowania wypadku.

st. asp. Kucharska Marta

Powrót na górę strony