Aktualności

Areszt dla dilera narkotykowego

Data publikacji 16.10.2015

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali kolejnego narkotykowego dilera. 23-latek handlował haszyszem, amfetaminą oraz marihuaną, traktując to jako stałe źródło dochodu. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

  • Narkotyki odebrane zatrzymanemu handlarzowi
    Narkotyki odebrane zatrzymanemu handlarzowi
  • Narkotyki odebrane zatrzymanemu handlarzowi
    Narkotyki odebrane zatrzymanemu handlarzowi

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że jeden z mieszkańców miasta jest w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa dotarli do podejrzewanego.


Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa tuż po narkotykowej transakcji. W chwili zatrzymania 23-latek posiadał przy sobie kilka worków strunowych z zawartością haszyszu, amfetaminy oraz marihuany.


Mężczyzna, który akurat zakupił środki odurzające już usłyszał zarzuty ich posiadania i wkrótce odpowie za to przed sądem. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej przy użyciu psa do tropienia narkotyków przeszukali wynajmowane przez 23-letniego świnoujścianina mieszkanie.


W toku przeszukania zabezpieczono środki odurzające w postaci haszyszu w ilości ponad 60 gramów, blisko 250 gramów amfetaminy oraz prawie 30 gramów marihuany. Część narkotyków ukryta była w lodówce. Zabezpieczono także wagę do ważenia narkotyków oraz kilkadziesiąt banknotów na kwotę ponad 1.000 zł.


Zatrzymując dilera i rekwirując środki odurzające funkcjonariusze zapobiegli ich wprowadzeniu na rynek, dzięki czemu nie trafią one już do młodych mieszkańców miasta. Zatrzymany 23-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Po rozpatrzeniu wniosku na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy przestępstw trzech miesięcy aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony