Aktualności

Złodziej wpadł przez ślady...które pozostawił na śniegu

Data publikacji 09.01.2017

Policjanci z Posterunku Policji Widuchowa-Banie zatrzymali 33 - latka, który dokonał kradzieży z włamaniem do zbiornika z paliwem, na terenie gospodarstwa rolnego w jednej z miejscowości gminy Banie. Złodziej wpadł przez ślady, które zostawił na śniegu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli  zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do zbiornika z paliwem w jednym z traktorów stojących na terenie bazy gospodarstwa rolnego. Sprawca dokonał kradzieży około 40 litrów oleju napędowego.

Funkcjonariusze Posterunku Policji Widuchowa-Banie po przyjeździe na miejsce kradzieży zobaczyli ślady butów na śniegu. Jak się okazało zaprowadziły ich prosto do miejsca zamieszkania złodzieja.

Policjanci zatrzymali 33- latka i przeszukali jego miejsce zamieszkania oraz pomieszczenia gospodarcze. Tam znaleźli obuwie , które pozostawiło ślady na śniegu oraz pojemniki i wiadro z olejem napędowym.

Zatrzymanego mężczyznę policjanci doprowadzili do Komendy Policji w Gryfinie, gdzie został zatrzymany do wyjaśnienia. 33- latek był nietrzeźwy, badanie wykazało bowiem  prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za włamanie mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Bogumił Prostak/AG

Powrót na górę strony