Usłyszeli zarzuty za paserkę - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Usłyszeli zarzuty za paserkę

Data publikacji 21.10.2015

Policjanci z grupy samochodowej KWP w Szczecinie zatrzymali w jednym z marketów dwóch mężczyzn, którzy poruszali się po parkingu kradzionym w Niemczech mercedesem. Auto warte jest ponad 180 tysięcy. Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa Sprawa jest rozwojowa. Za te przestępstwa sprawcom może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z grupy samochodowej KWP zajmują się na co dzień ustalaniem i zatrzymywaniem osób, które biorą udział w kradzieżach aut.

Ich praca polega na podejmowaniu szeregu czynności, w tym także operacyjnych, które w konsekwencji prowadzą do ujawnienia kradzionych aut i rozliczenia osób zajmujących się tym procederem.

Tak też było i w tym przypadku. Policjanci uzyskali wiedzę, że na terenie miasta mężczyźni poruszają się kradzionym w Niemczech mercedesem. Jego wartość to ponad 180 tysięcy złotych.

W jednym z marketów na parkingu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Szczecina, którzy poruszali się tym właśnie autem.

26- latek i 33- latek zostali zatrzymani. Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie policjanci z Niebuszewa przedstawili sprawcom zarzut paserstwa.

Mężczyźni nie przyznają się do tego czynu. Obaj byli już notowani za liczne przestępstwa. Mundurowi nie wykluczają,że sprawa jest rozwojowa i możliwe będą kolejne przesłuchania w tej sprawie.


Dziś materiały w tej sprawie mają trafić do prokuratury. Za to przestępstwo sprawcom może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.