Aktualności

Zamierzał sprzedać kradziony pojazd wykorzystując podrobiony dowód osobisty

Data publikacji 21.10.2015

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali w Stargardzie 33-latka, który poruszał się kradzionym hyundaiem. Mężczyzna posiadał przy sobie dwa dowody osobiste ze swoim zdjęciem, ale podane dane są fikcyjne. Podejrzany za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Kradziony Hyunday
    Kradziony Hyunday

W minionym tygodniu na terenie Stargardu Szczecińskiego interwencję podjęli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, którzy, na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Z poczynionych przez funkcjonariuszy ustaleń oraz na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej wytypowany został mężczyzna, który mógł dysponować kradzionym pojazdem.

Podjęte na ulicy Pogodnej czynności potwierdziły przypuszczenia policjantów. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego kierował skradzionym na terenie Niemiec wartym niemal pięćdziesiąt tysięcy złotych hyundaiem  i30. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie dwa dowody osobiste ze swoim zdjęciem, ale dane osobowe na jednym z nich są fikcyjne. Jak się później okazało podrobiony dokument wykorzystał już do stworzonej umowy kupna-sprzedaży.

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu, a w tym czasie stargardzcy śledczy zebrali w tej sprawie niezbędny materiał dowodowy, który przedstawili prokuratorowi. Wiadomo również, że podejrzany, który usłyszał dwa zarzuty, już wcześniej odpowiadał za podobny czyn, dlatego sprawa nadal ma charakter rozwojowy.  

W minioną sobotę wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za takie czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony