Aktualności

Ferie pod kontrolą- działania szczecińskich policjantów

Data publikacji 18.02.2017

Czas ferii zimowych to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku, spotkań i zabaw. Jest to także czas intensywnej pracy policjantów-głównie asystentów ds. nieletnich i dzielnicowych, którzy czuwają nad tym aby wszystkie zorganizowane imprezy na świeżym powietrzu oraz w innych miejscach (lokale, puby) przebiegały bez zakłóceń.

"Bezpieczne ferie zimowe" to działania cykliczne, kontrolno-prewencyjne. Organizowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, która czas wolny od zajęć szkolnych spędzą w naszym mieście.
Zdarza się, że w czasie wolnym młodzi ludzie eksperymentują z alkoholem i środkami odurzającymi. Cyklicznie organizowane działania podczas weekendu są ukierunkowane na zapobieganie wybrykom chuligańskim popełnianym przez młodzież pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
W dniach gdy odbywają się zorganizowane imprezy, szczególnie wskazane są kontrole miejsc gromadzenia się młodzieży, która dopuszcza się często czynów karalnych a przede wszystkim swoim zachowaniem zagraża życiu i zdrowiu swojemu i innych.
Patrole umundurowane i operacyjne kontrolowały miejsca zagrożone (głównie w centrum Szczecina): rejony sklepów z alkoholem, puby, dyskoteki i lodowiska.
Podczas działań wylegitymowano 92 osoby w tym osoby niepełnoletnie, ujawniono 11 osób spożywające alkohol wbrew zakazowi, zatrzymano 2 osoby, które popełniły przestępstwo, skontrolowano 18 kierowców pod kątem trzeźwości.Nałożono 22 mandaty karne na sumę 2250 zł.
Ponadto skontrolowano zamarznięte akweny pod kątem bezpieczeństwa.
W ostatnim tygodniu ferii odbędą się także kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku (zimowiska) oraz miejsc gdzie młodzież spędza czas wolny. 

nadkom. Katarzyna Legan / IK

 

 

Powrót na górę strony