Aktualności

Przyjechała nietrzeźwa na Komisariat

Data publikacji 22.02.2017

Dzielnicowy z Niebuszewa zapobiegł nieodpowiedzialnemu zachowaniu nietrzeźwej kobiety, która wraz z synem przyjechała na Komisariat. Jego szybka i stanowcza reakcja uniemożliwiła jej dalsza jazdę. Kobieta za tan czyn odpowie teraz przed Sądem.

Kilka dni temu wieczorem do  Kierownika Rewiru II Dzielnicowych Wydziału Prewencji mł. asp. Marcina Kaczmarka stawiła się petentka, która chciała porozmawiać z policjantem. Kobieta sprawiała wrażenie osoby nietrzeźwej, czuć było od niej woń alkoholu. Kierownik przekazał kobiecie niezbędne informacje po czym  opuściła ona budynek.

Mł.asp. Marcin Kaczmarek zauważył, iż kobieta wsiada do pojazdu zaparkowanego przy komisariacie i próbuje odjechać. Mając podejrzenie, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu natychmiast pobiegł na parking,  otworzył drzwi i nakazał kobiecie aby wyłączyła silnik i wysiadła z samochodu.

W trakcie rozmowy kobieta oświadczyła, iż wypiła w dniu dzisiejszym niewielką ilość leczniczego spirytusu, który przepisał jej lekarz. Dodała, iż przyjechała na Komisariat Policji z miejsca zamieszkania i teraz zamierza wraz ze swoim 9 -letnim synem, który siedział w samochodzie pojechać do lekarza. Kierującą poddano badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pojazd, którym się poruszała nietrzeźwa kierująca został odholowany na jej koszt a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Zachowanie dzielnicowego, jego czujność i szybka reakcja zapobiegła dalszym negatywnym skutkom, do których prowadzi kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

asp.szt. Anna Gembala

 

Powrót na górę strony