Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie drugiego kierującego

Data publikacji 01.03.2017

Godną naśladowania postawą wykazali się w Nowogardzie kierowca i pasażerowie audi, którzy jadąc za nietrzeźwym kierowcą nie zlekceważyli zagrożenia i powiadomili policję o swoich podejrzeniach. Kierujący deawoo miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dyżurny komisariatu w Nowogardzie odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna prowadzący pojazd marki Deawoo Lanos poruszał się ulicami Nowogardu całą szerokością jezdni, przejeżdżał z lewej strony na prawą, gwałtownie hamował po czym przyspieszał.

Taki sposób jazdy wzbudził podejrzenia kierowcy audi, który jechał za deawoo do momentu, aż ten zjechał na parking przy ul. Bema i zatrzymał się. Tam też został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. 47-letni mieszkaniec gminy Nowogard został dowieziony do komisariatu, gdzie badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Obywatelska postawa zgłaszających - mieszkańców gminy Nowogard, uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwego kierowcy, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. asp. Julita Filipczuk/AG

Powrót na górę strony