Aktualności

Ukradli auto są już w areszcie

Data publikacji 01.03.2017

Podczas policyjnej kontroli drogowej zatrzymani zostali dwaj sprawcy kradzieży Skody Octavia o wartości ponad 25.000 złotych. Mężczyźni samochód ukradli w Niemczech a zatrzymani zostali na terenie Pyrzyc. 30 i 40- latek usłyszeli już zarzuty a Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

  • Ukradli auto są już w areszcie
    1

Kilka dni temu na jednej ze pyrzyckich  ulic policjanci z Wydziału dw. z przestępczością samochodową  KWP w Szczecinie wspólnie z mundurowymi z  Pyrzyc  zatrzymali do kontroli drogowej skodę octavia.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że auto jest kradzione.  Policjanci potwierdzili fakt kradzieży samochodu  z terenu Niemiec. W pojeździe był kierowca z pasażerem. To oni ukradli skodę.

Jeden ze sprawców dostał się do wnętrza pojazdu i uruchomił go, a następnie wspólnie  wracali do kraju. Sprawcy przestępstwa trafili do policyjnego aresztu, a śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Szczecina. 40- latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za taki czyn grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec włamywaczy zastosowano tymczasowy areszt.

asp.szt. Anna Gembala

Powrót na górę strony