Aktualności

Policjant interweniował w czasie wolnym od służby

Data publikacji 07.03.2017

Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w czasie wolnym od służby w pieszym pościgu zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia. Jak się okazało 16-latek poszukiwany był w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

W miniony weekend funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, na co dzień zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, w czasie wolnym od służby na ulicy Kazimierza Wielkiego w Stargardzie dostrzegł mężczyznę niszczącego zaparkowany samochód. Policjant natychmiast zareagował, ale sprawca, który wyłamał lusterko rzucił się do ucieczki.

Funkcjonariusz o zdarzeniu telefonicznie poinformował dyżurnego jednostki, a sam w tym czasie podjął pieszy pościg. Kilkadziesiąt metrów dalej 16-letni stargardzianin został zatrzymany. Jak się okazało w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto podejrzewany poszukiwany był w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

Nieletni, który znany był już stargardzkim funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji został zatrzymany, a sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.


podkom. Łukasz Famulski/AG

Powrót na górę strony