Aktualności

Nietrzeźwy kierowca wiózł w samochodzie dziecko

Data publikacji 12.03.2017

35 -latek odpowiedział w trybie przyśpieszonym przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Sąd orzekł wobec mężczyzny pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wymierzył bezwzględnie karę pozbawienia wolności na okres 4 miesięcy.

Kilka dni temu świdwińscy policjanci w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem 35- latka. W trakcie interwencji okazało się, że od mieszkańca gminy Płoty funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu z ust. Poddano go badaniu na trzeźwość i okazało się, że 35- latek kierował pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Jakby tego było mało, na tylnej kanapie jego auta przewożony był jako pasażer jego 9 – letni syn. Chłopcem zaopiekowała się jego mama, która przyjechała na miejsce zdarzenia.
Mieszkańcowi gminy Płoty zostało zatrzymane prawo jazdy.
Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
W trybie przyśpieszonym w piątek trafił na salę sądową. Został uznany za winnego i usłyszał wyrok. Sąd orzekł wobec nietrzeźwego kierującego 5 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wymierzył bezwzględną karę pozbawienia wolności na okres 4 miesięcy.

KPP Świdwin / IK


 


 

Powrót na górę strony