Aktualności

Odpowiedzą za kilkadziesiąt włamań do piwnic

Data publikacji 16.03.2017

Sławieńscy policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy włamywali się do piwnic na terenie Sławna. Dwóch 13- latków i 15-latek w finale odpowiedzą za trzydzieści włamań do pomieszczeń piwnicznych przed sądem dla nieletnich. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym bądź ośrodku poprawczym.

Od polowy lutego br. policjanci otrzymywali od mieszkańców Sławna zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic, gdzie nieznani sprawcy dokonywali kradzieży mienia głównie w postaci elektronarzędzi. Intensywna praca funkcjonariuszy prewencji oraz kryminalnych pozwoliła ustalić, iż sprawcami są osoby nieletnie. Dwóch 13-latków oraz jeden 15-latek w nocy niszcząc kłódki oraz zabezpieczenia włamywali się do piwnic przy ulicy Matejki, Gdańskiej, Witosa oraz Powstańców Warszawskich.

Zatrzymani w sumie ukradli mienie wartości kilkuset złotych. Skradzione przedmioty próbowali sprzedać. W miniony weekend funkcjonariusze przesłuchali nieletnich sprawców czynów karalnych a następnie postępowanie zostanie przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Sławnie. Tam zapadnie decyzja o konsekwencjach jakie poniosą nastolatkowie.

Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.


Oficer Prasowy KPP w Sławnie

Powrót na górę strony