Aktualności

Zestawy ratujące życie dla kierowców

Data publikacji 30.10.2015

W poniedziałek, 26 października, funkcjonariusze polickiej Policji przy wsparciu Starostwa Polickiego na terenie całego powiatu rozdawali zestawy mogące uratować życie. Kierowcy, którzy poruszali się prawidłowo w terenie zabudowanym i przepuszczali pieszych na przejściach otrzymywali od policjantów młotek bezpieczeństwa i tzw. nóż życia.

  • Zestawy ratujące życie dla kierowców
    Zestawy ratujące życie dla kierowców

W ramach projektu "Na drodze wybierz Życie", w poniedziałek, policjanci zorganizowali akcję "Kierowca Przyjazny Pieszemu". Kierowcy, którzy poruszali się prawidłowo z rąk mundurowych otrzymali zestaw, który może uratować życie. W skład zestawu wchodzi młotek bezpieczeństwa,  służący do stłuczenia szyby w przypadku bezpośredniego zagrożenia, latarka oraz tzw. nóż życia, którym można szybko przeciąć pasy, aby uwolnić kierowcę lub pasażerów po wypadku.

Funkcjonariusze rozdawali zestawy także w gminie Dobra i Mierzyn. Policjantów można było spotkać m.in. na ul. Weleckiej przy komisariacie, na ul. Kolorowej przy szkole podstawowej oraz na ul. Lubieszyńskiej. W Policach zaś patrol obdarowywał kierowców m.in. w miejscu, w którym w ubiegłym roku najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych tj. przy kościele na ul. Wyszyńskiego.
 
Podjęte przez Komendę Powiatową Policji w Policach i Starostwo Powiatowe w Policach działania są częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej skierowanej do społeczeństwa, w ramach projektu "Na drodze wybierz Życie". Akcja współfinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości mieszkańców na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Powrót na górę strony