Aktualności Prewencji i Profilaktyki

Rada Osiedla Żelechowa w Szczecinie zorganizowała Osiedlowy Festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym nie zabrakło funkcjonariuszy z Zachodniopomorskiej Policji

Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy przybyli na miejsce ze swoimi pociechami. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą aktywnie uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Na miejscu wielkim zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe odciski palców, do tego możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu czy przymierzenia wyposażenia i sprzętu policyjnego. Nie zabrakło również funkcjonariuszy z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Starsi mieszkańcy mogli zaczerpnąć wiedzy i informacji na temat doboru do służy w Policji.

W związku z realizacją programu „Eko Obywatel", który finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, uczestnicy wydarzenia mogli również nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przy wykorzystaniu maseczek CPR, które zostały zakupione właśnie w ramach wspomnianego programu.

mł. asp. Damian Orlik, Wydział Prewencji KWP w Szczecinie

 

Powrót na górę strony