Aktualności Prewencji i Profilaktyki

IV LOKALNY FESTYN NA KRUCZEJ Z UDZIAŁEM ZACHODNIOPOMORSKIEJ POLICJI

Rozmowy profilaktyczne, odciski palców, udzielanie pierwszej pomocy, policyjne konie i psy służbowe to wszystko towarzyszyło uczestnikom już czwartego Lokalnego Festynu Na Kruczej, czyli wydarzenia organizowanego przez Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta” w Szczecinie.

W ramach wydarzenia młodzi i starsi uczestnicy mogli porozmawiać z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na szereg tematów związanych z naszym bezpieczeństwem. Na policyjnym stanowisku można było również zdobyć wiedzę dotyczącą możliwości doboru do służby. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym można było posiąść wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy wykorzystaniu maseczek CPR – to działania związane z realizacją programu "Eko Obywatel" sfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Nie zabrakło także policyjnego przewodnika psa służbowego wraz z psim partnerem. Mnóstwo radości uczestnikom przysporzyła obecność patrolu konnego z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

mł.asp. Damian Orlik, Wydział Prewencji KWP w Szczecinie

Powrót na górę strony