Kibic na medal

Rusza Minimundial - X edycja turnieju

Policja Zachodniopomorska od wielu lat w ramach programu „Kibic na medal, aktywnie propaguje działania profilaktyczne, podczas organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sports Academy” na terenie województwa zachodniopomorskiego, turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży „MINIMUNDIAL”.

Turniej ten od 2010 roku gromadzi setki młodych ludzi na terenie całego województwa i jest doskonałą platformą rozwoju młodzieży we współzawodnictwie sportowym oraz kreuje pozytywne postawy bezpiecznego kibicowania.
Minimundial”-  jest imprezą sportową adresowaną przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Uczestniczące w programie samorządy przygotowują po kilka drużyn piłkarskich, które następnie stają do turnieju. Ideą współzawodnictwa jest krzewienie piłki nożnej i idei Fair-Play.
Zasady uczciwości i współzawodnictwa sportowego są bliskie także Policji. Kształtowanie charakteru, uczciwa rywalizacja, przełamywanie słabości to postawy cenne z punktu widzenia przestrzegania prawa.


W minioną sobotę odbyło się losowanie drużyn młodych piłkarzy do 10 – tej jubileuszowej edycji turnieju. Nowe barwy narodowe wylosowały drużyny z Dobrej, Gryfina, Kołbaskowa i Pargowa, Widuchowej, Schwedt, Drawska i Nowogardu.

Wydział Prewencji KWP w Szczecinie

  • na zadjęciu policjant z wydziału prewencji, który prowadzi losowanie uczestników turnieju
  • zdjęcie na trybunach stadionu, grupowe przedstawia organizatorów minimundialu
  • tablica z wylosowanymi drużynami turnieju
Powrót na górę strony